Ubezpieczenie mieszkania Wrocław – jakie ubezpieczenie mieszkania lub domu warto wybrać?

Każdy z nas chciałby czuć się bezpieczenie w swoim domu i nie bać się o utratę dobytku. W tym celu warto zdecydować się na sprawdzone ubezpieczenie mieszkania we Wrocławiu, które pozwoli nam na lepszy sen i brak poczucia, że nie mamy zabezpieczenia na wypadek zdarzeń losowych i różnych nieszczęść.

ubezpieczenie mieszkania wrocław

Dobrze dobrane ubezpieczenie mieszkania Wrocław uwzględniać dopasowanie do lokalizacji. Jeśli występuje np. realne zagrożenie powodzią lub pożarem, warto to uwzględnić. Podobnie, jeśli obawiamy się np. zalania przez sąsiadów nad nami. Prawidłowo dobrany wariant ubezpieczenia mieszkania powinien odpowiadać na tego typu ryzyka.

Odpowiedź na to pytanie można określić jako: To zależy. W przypadku niżej położonych nieruchomości może zdarzyć się np. powódź (ryzyko jest stosunkowo niewielkie, ale Wrocław wciąż pamięta poważną powódź z 1997 roku).

Pożar zawsze jest realnym zagrożeniem, więc od niego zawsze warto mieć wykupione ubezpieczenie domu Wrocław.

Zagrożeniem może być również np. włamanie i kradzież. Dlatego podczas ubezpieczenia mieszkania rozszerzenie pakietu o to zagrożenie może być dobrym pomysłem.

§ WARTO WIEDZIEĆ

Kwestie odpowiedzialności za zwierzęta domowe: W niektórych przypadkach polisy ubezpieczeniowe mieszkań mogą obejmować odszkodowania za szkody spowodowane przez zwierzęta domowe właściciela. Jednak zazwyczaj polisy te mają wyłączenia dotyczące niektórych ras psów uznawanych za bardziej agresywne.

Ograniczenia związane z działalnością gospodarczą w mieszkaniu: W niektórych polisach ubezpieczeniowych mieszkań istnieją ograniczenia dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej w mieszkaniu. Właściciele mogą potrzebować specjalnego ubezpieczenia, jeśli chcą używać swojego mieszkania jako miejsca pracy lub prowadzenia działalności handlowej.

Przedział cenowy jest bardzo zróżnicowany i zależy od liczby pokoi oraz wielkości mieszkania. W zasadzie można stwierdzić, że cena za metr kwadratowy, w zależności od lokalizacji, waha się od 10,5-11 tys złotych nawet do ponad 16 tys w centrum.

Podobnie od wielkości zależy to, ile cenowo wyniesie ubezpieczenie nieruchomości Wrocław. W przypadku ubezpieczenia Wrocław prezentuje bardzo zróżnicowane ceny – np. roczny koszt ubezpieczenia mieszkania może wynieść ponad 500 złotych. Z kolei średnia cena polisa ubezpieczenia domu we Wrocławiu wynosi ponad 1000 złotych. Oczywiście, wiele zależy od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Decydując się na zakup ubezpieczenia, warto wybrać nie tylko ubezpieczenie nieruchomości obowiązkowe, gdy bierzemy kredyt, ale również na ochronę pełnego dobytku. Warto zapewnić ochronę:

  • Mebli,
  • kosztowności,
  • Urządzeń elektronicznych,
  • Sprzętu RTV i AGD.

Jeśli zajmujemy się najmem, warto również postawić na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej mieszkania, co jest zabezpieczeniem przed szkodami wyrządzonymi np. przez lokatorów.

Przy poszukiwaniu korzystnej polisy Wrocław przedstawia wiele możliwości. Czasem może wydawać się przytłaczające to, jak suma ubezpieczenia mieszkania może narastać w niektórych towarzystwach. Dlatego też warto od razu zdecydować się na oferowany przez Polfinance kalkulator ubezpieczenia mieszkania, który umożliwi zestawienie ze sobą największych towarzystw ubezpieczeniowych (w tym Warty czy Generali). W efekcie wraz z nami zdołasz wybrać najkorzystniejszą ochronę nieruchomości, która zapewni pełne bezpieczeństwo.

  1. Kiedy warto kupić pełne ubezpieczenie mieszkania? Oferty ubezpieczenia mieszkania we Wrocławiu są zróżnicowane i skoncentrowane na tym, abyś miał największe możliwe poczucie bezpieczeństwa. Jeśli cały Twój dobytek znajduje się w jednym mieszkaniu, zdecydowanie warto postawić na maksymalnie rozszerzone ubezpieczenie mieszkania.
  2. Dlaczego warto mieć ubezpieczone mieszkanie? Dzięki temu będziesz czuł się bezpieczniej, a w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych (np. pożaru) otrzymasz pieniądze z ubezpieczenia za poniesione straty.

Inne miasta w których działamy

X
Scroll to Top