Ubezpieczenie mieszkania w Warszawie

Ubezpieczenie mieszkaniowe jest rozwiązaniem wskazanym osobom chcącym spokojnie spać i pragnącym mieć pewność, że niezależnie od tego, jakie zagrożenia potencjalnie mogłyby się trafić, w przypadku ich wystąpienia będą mogli liczyć zarówno na pieniądze z ubezpieczenia, jak i pomoc w przypadku utraty dobytku. To właśnie gwarantuje ubezpieczenie majątkowe Warszawy. Co warto wiedzieć o tym, jak ubezpieczyć mieszkanie w tym mieście?

ubezpieczenie mieszkania w warszawie

Co powinno zawierać ubezpieczenie na mieszkanie w Warszawie?

W zasadzie umowę ubezpieczenia powinno się zawrzeć w takim zakresie, aby indywidualnie czuć się jak najbezpieczniej. Ważna polisa powinna uwzględniać potencjalne zagrożenia, a także sposób eksploatowania nieruchomości – przykładowo, przy wynajmie osobom trzecim warto postawić na dodatkowe zabezpieczenia przed szkodami, jakie te osoby mogą potencjalnie spowodować.

Ile kosztuje mieszkanie dwupokojowe w Warszawie?

Ceny mieszkań w Warszawie są bardzo zróżnicowane. Można znaleźć niezwykle tanie mieszkania (jednak gorzej ustytułowane) za mniej niż 200 tys. złotych, jednak są też takie, które kosztować będą ponad 3 miliony.

W zasadzie średnia cena mieszkań dwupokojowych w Warszawie oscyluje w okolicach 856 tys. złotych. Średnia cena w lutym 2024 za metr kwadratowy wynosiła 19098 zł.

§ WARTO WIEDZIEĆ

Koszty ubezpieczenia a lokalizacja: W związku z różnicami w bezpieczeństwie i ryzyku wystąpienia szkód, lokalizacja mieszkania w dużym mieście może znacząco wpływać na koszty ubezpieczenia. Na przykład, mieszkanie w okolicy z wysoką stopą przestępczości może skutkować wyższymi składkami.

Obowiązkowe ubezpieczenie właściciela nieruchomości: W niektórych miastach właściciele nieruchomości są zobowiązani do posiadania pewnego minimalnego zakresu ubezpieczenia. Brak takiego ubezpieczenia może skutkować nałożeniem kar finansowych.

Wśród zagrożeń można wymienić:

 • Pożar,
 • Zalanie,
 • Włamanie i kradzież,
 • Zniszczenia mienia przez wynajmujących – tu warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Warszawy.

Możemy wybrać różny zakres ochrony mieszkania w Warszawie. Podstawowe ubezpieczenie domu Warszawy nie będzie chroniło nas przed wszystkimi zagrożeniami, a przede wszystkim nie będzie w pełni chronić całego dobytku. Podstawą jest ochrona murów domu i mieszkania ubezpieczenie od np. pożaru. Wtedy koszt ubezpieczenia mieszkania Warszawy jest zdecydowanie niższy. W skali roku polisa mieszkania kosztuje od 60 (najtańsza polisa mieszkaniowa Warszawy) do ponad 1000 zł. Jednak solidne ubezpieczenie zdobędzie zazwyczaj już za około 200 złotych na rok. Najtańsze ubezpieczenie mieszkania nie będzie uwzględniać ochrony takiego dobytku, jak:

 • sprzęt RTV i AGD,
 • Urządzenia elektroniczne,
 • kosztowności,
 • meble.

Warto więc postawić na sprawdzone ubezpieczenie budynku Warszawy, które będzie chronić już to.

Chcąc skorzystać z wyjątkowej opcji, jaką daje sprawdzony kalkulator ubezpieczenia mieszkania Warszawa, warto sięgnąć po ubezpieczenie oferowane przez profesjonalistów. W Polfinance przedstawiamy najkorzystniejsze oferty na ubezpieczenie mieszkania/domu, jakie jest oferowane przez największe firmy ubezpieczeniowe w Polsce. Dlatego jeśli chcesz mieć korzystne ubezpieczenie w Warszawie od sprawdzonego towarzystwa ubezpieczeniowego, koniecznie zgłoś się do nas! Z Polfinance zdobędziesz najtańsze ubezpieczenie mieszkania chroniące cenne dla Ciebie rzeczy!

 1. Czy warto kupić pełne ubezpieczenie nieruchomości Warszawa? Zdecydowanie warto to zrobić, w szczególności wtedy, gdy chcemy zabezpieczyć nie tylko mury mieszkania, ale i cały swój dobytek.
 2. Czy korzystne jest ubezpieczenie mieszkania wynajmowanego Warszawa? Stawiając nawet na najtańsze ubezpieczenie mieszkania warto również rozważyć oferty ubezpieczeń mieszkania Warszawy od zniszczeń wywołanych przez osoby wynajmujące. Jeśli wynajmujemy mieszkanie, również warto się na to zdecydować.
 3. Jakie zalety ma ubezpieczenie home assistance Warszawa? Dzięki temu w przypadku uszkodzenia mienia otrzymasz pomoc fachowców.

Inne miasta w których działamy

X
Scroll to Top