Ubezpieczenie mieszkania Olsztyn – podstawa ubezpieczenia Olsztyn

Bezpieczeństwo to podstawa. Każdy z nas chce mieć pewność, że nie zostanie nagle z niczym. Choć rozmaite zdarzenia losowe nie są częste, akurat my możemy mieć pecha i może dojść do kradzieży lub pożaru. Zakup ubezpieczenia jest tym, co pozwala nam na zapewnienie sobie rekompensaty, gdyby doszło do zniszczenia lub uszkodzenia mienia. Na jakie ubezpieczenie warto postawić w przypadku Olsztyna?

ubezpieczenia mieszkań olsztyn

Zarówno ubezpieczenie mieszkania Olsztyna, jak i ubezpieczenie domu jednorodzinnego powinno mieć możliwie szeroki zakres ubezpieczenia. Celem jest ochrona dobytku i sprawienie, aby ubezpieczony czuł się bezpiecznie we własnym domu. To jest możliwe tylko wtedy, gdy postawi się na możliwie szeroką ochronę. Warto rozważyć pełne ubezpieczenie instalacji domowej, aby mieć zagwarantowany możliwie najwyższy komfort.

Decydując się na zakup ubezpieczenia warto wiedzieć, przed czym warto się zabezpieczyć. Wśród realnych zagrożeń można wymienić:

  • kradzież mienia,
  • zalanie mieszkania,
  • pożar.

Zależnie od umiejscowienia mieszkania niektóre zagrożenia mogą być zdecydowanie mniej prawdopodobne. W praktyce jednak lepiej dmuchać na zimne.

§ WARTO WIEDZIEĆ

Okres karencji: Czas, który musi upłynąć od momentu rozpoczęcia ubezpieczenia do momentu, gdy polisa zacznie obowiązywać w pełnym zakresie, zwłaszcza w przypadku nowych polis lub zmian w istniejących.

Ubezpieczenie przed utratą dochodu z wynajmu: W przypadku mieszkań wynajmowanych, polisa może obejmować ochronę przed utratą dochodu w wyniku szkód, które sprawiają, że mieszkanie staje się niezdatne do zamieszkania.

Najtańsza polisa mieszkaniowa, choć chronić będzie przed wieloma zagrożeniami, chronić będzie przede wszystkim ściany i wbudowany element wyposażenia. Jeśli chcemy ubezpieczenie mieszkania najtańsze, które ochroni nasz dobytek, warto postawić na np. ubezpieczenie all risk. Warto postawić również na:

  • ryzyko kradzieży,
  • zniszczenie lub uszkodzenie sprzętu elektronicznego, a także urządzeń RTV i AGD
  • Home assistance – jest to opcja korzystna już po tym, jak dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia i chcemy zrobić np. remont. W ramach ubezpieczenia home assistance ma się zagwarantowane wsparcie ze strony specjalistów zajmujących się naprawą. W efekcie towarzystwo ubezpieczeń zapewnia kontakt z fachowcami i opłaca ich usługi.

Koszt ubezpieczenia budynków, a także ubezpieczenie mienia są zależne m.in. od ceny nieruchomości. Mieszkanie w Olsztynie kosztuje średnio nieco ponad 7500 zł za metr kwadratowy. To oznacza, że mieszkanie dwupokojowe o wielkości 50 metrów średnio kosztuje około 375 tysięcy złotych. Podstawowe ubezpieczenie mieszkania nie będzie zbyt drogie, jednak jeśli chcemy wykupić ubezpieczenie mieszkania, które ochroni nasz dobytek, zapłacimy więcej. Ostatecznie suma ubezpieczenia kompleksowego sprawi, że cena polisy może przekroczyć nawet 1000 zł – jednak nie w przypadku mniejszych mieszkań.

Nieraz bardzo trudno zdecydować się na to, jakie oferty ubezpieczenia mieszkania będą najkorzystniejsze. Dlatego też, zamiast z osobna przeglądać kalkulator ubezpieczenia mieszkania poszczególnych towarzystw, lepiej postawić na profesjonalną markę Polfinance, która przygotuje zestawienie najkorzystniejszych ofert. Dzięki temu możliwość wykupienia ubezpieczenia spełniającego Twoje wymogi i oczekiwania będzie niezwykle proste!

  1. Ile kosztuje podstawowe ubezpieczenie nieruchomości? Ile za ubezpieczenie mieszkania zapłacę? W przypadku Olsztyna ochrona przed minimalnymi szkodami może wynieść nawet zaledwie 60-70 złotych w przypadku mieszkania wartego ponad 300 tysięcy złotych.
  2. Jakie zalet mają ubezpieczenia majątkowe Olsztyn? Wskazać tu można przede wszystkim szerszą ochronę, która obejmuje dobytek, nie tylko ściany domu lub mieszkania.

Inne miasta w których działamy

X
Scroll to Top