Ubezpieczenie mieszkania Sosnowiec

Zazwyczaj najważniejszym posiadanym przez nas majątkiem jest mieszkanie lub dom. Dlatego też zawczasu powinniśmy zadbać o to, aby chronić nasz dobytek. Niezależnie od tego, gdzie kupimy mieszkanie, dobre ubezpieczenie mieszkania jest podstawą. Sosnowiec ubezpieczenie ma jako wskazane z wielu powodów. Jaki zakres ubezpieczenia mieszkania warto wybrać? Ile może kosztować mieszkanie w Sosnowcu i co warto wiedzieć o kwestii ubezpieczenia nieruchomości?

ubezpieczenie mieszkania sosnowiec

Niezależnie od tego, czy planujesz ubezpieczenie domu czy mieszkania, doradca ubezpieczeniowy Sosnowca powinien skutecznie doradzić optymalny zakres polisy. Optymalnie dobrana polisa mieszkania powinna uwzględniać ochronę przed realnie występującymi lub mogącymi wystąpić zagrożeniami lokalnymi np. osuwiskami.

Cena zależy od tego, o jakiej dokładnie lokalizacji będziemy mówić i od dokładnego metrażu. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi około 5883 zł. Uśredniając ceny mieszkań dwupokojowych, wynoszą one około 270 tysięcy złotych +/- kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Podstawowe ubezpieczenie chronić będzie mury mieszkania np. od zalania lub pożaru. Agent ubezpieczeniowy Sosnowca powinien doradzić jednak spersonalizowany zakres ochrony dopasowany do konkretnego lokalu. Warto wybrać rozszerzone ubezpieczenie, które będzie chronić:

  • meble,
  • kosztowności;
  • sprzęt elektroniczny;
  • sprzęt RTV i AGD.

Chroniąc cały dobytek, niwelujemy ryzyko utraty wszystkiego, np. w przypadku pożaru.

§ WARTO WIEDZIEĆ

Wartość odtworzeniowa vs. Wartość rynkowa: Wartość odtworzeniowa to koszt odtworzenia nieruchomości w przypadku zniszczenia, podczas gdy wartość rynkowa to cena, za jaką można by było sprzedać nieruchomość przed wystąpieniem szkody. Polisy mogą obejmować jedną z tych wartości lub ich kombinację.

Rozszerzenie odpowiedzialności cywilnej: Dodatkowa opcja w polisie, która zwiększa zakres ochrony odpowiedzialności cywilnej właściciela nieruchomości, na przykład w przypadku szkód wyrządzonych przez zwierzęta domowe.

W gronie najpoważniejszych zagrożeń dla mieszkańców Sosnowca wymienić można przede wszystkim włamania i pożary. Nie należy przy tym zapominać, że jeśli mamy nad nami sąsiadów, grozić nam może również zalanie – wbrew pozorom dotyczy to nie tylko starej, ale i nowej zabudowy.

W przypadku Sosnowca realnym zagrożeniem są również osuwiska, a także niewielkie trzęsienia ziemi – ryzyka występujące naturalnie w górniczych częściach Śląska.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z proponowanej przez nas oferty umożliwiającej zapoznanie się z propozycjami rozmaitych towarzystw ubezpieczenia mieszkania Sosnowca. Przedstawiamy ceny ubezpieczeń mieszkania prezentowane przez konkretne firmy, dzięki temu Ty sam najlepiej ocenisz, jaka polisa mieszkania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.

  1. Co wpływa na koszt ubezpieczenie mieszkania Sosnowca? Koszt ubezpieczenia nieruchomości jest zależny od tego, jaki zakres ubezpieczenia mieszkania Sosnowca ciebie interesuje. Istotna jest też dokładna lokalizacja i potencjalne zagrożenie np. zalaniem lub pożarem. Koszt ubezpieczenia mieszkania zależy też od wielkości nieruchomości ubezpieczenia.
  2. Od jakiego ryzyka warto kupić ubezpieczenie mieszkania w Sosnowcu? Wybór ubezpieczeń mieszkania powinien być dopasowany do tego, jakie potencjalnie zagrożenia mogą wystąpić. Np. w przypadku wynajmowania mieszkania warto ubezpieczyć się od szkód, jakie potencjalnie mogą spowodować lokatorzy.
  3. Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe z nami współpracują? W Polfinance oferujemy współpracę z wieloma czołowymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Firma ubezpieczeniowa Sosnowca, której ofertę prezentujemy to m.in. Warta, PZU, Wiener, Generali i wiele innych. porównanie ofert ubezpieczenia mieszkania to doskonały sposób na najlepsze zabezpieczenie dobytku!

Inne miasta w których działamy

X
Scroll to Top